Naczynia emaliowane do pieczenia – uniwersalne rozwiązanie w kuchni
Gotowanie wymaga odpowiednich narzędzi, pomysłowości i dobrej organizacji pracy. Są potrawy, których przygotowywanie przypomina czasami prawdziwy, wielogodzinny rytuał. Wie to z pewnością każdy, kto próbował kiedyś przygotować wystawny obiad dla całej rodziny. W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się garnki emaliowane. W emaliowanej brytfannie można zamarynować lub natrzeć mięso, następnie podsmażyć, dusić pod przykrywką lub włożyć do piekarnika i upiec. Brytfanna świetnie sprawdzi się również jako naczynie do przechowywania resztek z obiadu, a po wszystkim możesz ją wygodnie umyć w zmywarce.
Jakie potrawy można przygotować za pomocą emaliowanej brytfanny?
Istnieją takie dania, których przygotowanie wymaga sporej ilości czasu, jednak ich wykwintny smak rekompensuje nawet najdłuższe oczekiwanie. Wolno duszony gulasz, klasyczna wieprzowa szynka czy pieczony w całości kurczak, to tylko kilka z przykładów dań, jakie przygotujesz w emaliowanej brytfannie.
Naczynie jest bardzo uniwersalne i ma szerokie zastosowanie w kuchni. Mięso możesz najpierw zamarynować, potem dobrze jest je obsmażyć na kuchence, a następnie można użyć tej samej brytfanny do piekarnika i piec lub dusić pod pokrywką przez dłuższy czas w niskiej temperaturze.
Wszechstronność brytfanny emaliowanej
Dzięki emaliowanej brytfannie można wykonać wszystkie te czynności bez konieczności używania innych garnków. Emaliowane naczynia są niezwykle wszechstronne i mają wiele zalet. Jakich? Brytfanna emaliowana Silesia doskonale łączy w sobie funkcje garnka oraz klasycznej patelni. Naczynie świetnie sprawdzi się do gotowania potraw, duszenia, smażenia, pieczenia czy podpiekania.
Emaliowana brytfanna nagrzewa się powoli, ale za to do bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu świetnie sprawdzi się do przygotowania mięs wymagających długiego czasu pieczenia oraz niskiej temperatury. Ponadto bez trudu przygotujesz w niej pieczone warzywa, zapiekanki, potrawy jednogarnkowe, gulasze czy bigosy, a nawet ciasta i chleby.
Zalety naczyń emaliowanych
Pokrywka brytfanny ma specjalne wypustki, które ułatwiają skraplanie się pary wodnej wewnątrz naczynia. Dzięki temu nie trzeba dodatkowo podlewać pieczonego kurczaka czy innego mięsa, a potrawa jest niesamowicie soczysta i aromatyczna – nawet w przypadku długo gotowanych dań.
Naczynia emaliowane mają korpus wykonany z solidnej stali węglowej, wytrzymałego materiału o właściwościach ferromagnetycznych. To znaczy, że można jej używać na wszystkich typach kuchenek, w tym również na indukcji, która z łatwością „wykryje” obecność stali.
Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii korpusu ze stali węglowej naczynie nagrzewa się równomiernie i w całości, a nie tylko od spodu. Emaliowane garnki są bardzo praktyczne, ciężkie i stabilne, a dodatkowo mają idealnie płaską powierzchnię, co sprawia, że doskonale przylegają do podłoża.
Przy odpowiednim użytkowaniu emaliowane naczynia mogą doskonale służyć przez długie lata. Nie przebarwiają się od ognia, a gładką szklistą powierzchnię można z łatwością umyć z resztek jedzenia w zmywarce. Ponadto emaliowane garnki są odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu ich powierzchnia nie blaknie i nie traci z czasem kolorów.
Czytaj również: Jak wyczyścić przypalony garnek? 3 sprawdzone sposoby
Inne naczynia emaliowane i ich zastosowanie
Emaliowane garnki różnią się między sobą wielkością, kształtem i przeznaczeniem. W ofercie marki Silesia można znaleźć kompleksowe wyposażenie do kuchni. Do pieczenia czy zapiekania świetnie sprawdzą się też emaliowane naczynia bez szklanej pokrywy i okuć, które dobrze znoszą wysokie temperatury.
Garnki emaliowane nie wchodzą w reakcję z żywnością, więc nadają się do przechowywania jedzenia. W składzie nie ma niklu, dlatego jest to też odpowiedni wybór dla alergików. Emaliowana brytfanna przyda się do przygotowania zarówno typowo obiadowych dań, jak i słodkich deserów. Produkty emaliowane to propozycja dla osób, które lubią gotować i szukają wysokiej jakości produktów do gotowania o uniwersalnym zastosowaniu.