Czajniki emaliowane

1
czajnik na indukcje emaliowany z gwizdkiem silesia rybnik 2 5 l taupe - Czajniki
1

Czajnik emaliowany

Pojemność 2,5 L

Istnieje wiele przedmiotów ułatwiających codzienne domowe funkcjonowanie, na które nie zwraca się dużej uwagi. Dotyczy to każdego z pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. A gdyby tak zastanowić się, który sprzęt w kuchni jest tym podstawowym, odpowiedź brzmiałaby: czajnik. Właśnie dlatego czajnik emaliowany to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdej kuchni. I choć możesz zastanawiać się nad czajnikiem elektrycznym, czajniki emaliowane od wielu lat w wielkim stylu powracają do łask – są połączeniem nowoczesności z tradycją przywodzącą na myśl dziecięce wspomnienia. Taki czajnik to, oprócz urokliwego i nowoczesnego designu, gwarancja funkcjonalności i odporności na różnego rodzaju uszkodzenia.

Zalety czajnika emaliowanego:

  • Specjalnie wyselekcjonowana stal i wysokiej jakości emalia dają gwarancję, że naczynia emaliowane są wytrzymałe i estetycznie wykonane.
  • Czajnik emaliowany jest bezpieczny dla zdrowia, nie wydziela szkodliwych substancji i nie wpływa na smak wody.
  • Czajnik wyposażony został w gwizdek, który poinformuje Cię o zagotowaniu wody oraz pokrywę, która ułatwi nalewanie wody i czyszczenie.
  • Czajnika możesz używać na wszystkich źródłach ciepła, dlatego czajnik emaliowany oraz indukcja to świetne połączenie.
  • Nienagrzewający się bakelitowy stały uchwyt z wgłębieniami na palce ułatwia przenoszenie naczynia i ochroni Twoje dłonie przed poparzeniem.
  • Dzięki użytym materiałom czajnik jest trwały oraz odporny na korozję, a Ty będziesz cieszyć się nim przez długie lata.

Do wyboru, do koloru

Oferujemy czajniki o różnych pojemnościach, ale każda z nich jest wygodna do przygotowywania ulubionych napojów. Dostępne są w kilku kształtach, aby z łatwością zdecydować się na ten, który najbardziej odpowiada Twojemu gustowi. Oprócz tradycyjnych w formie czajników emaliowanych, oferujmy również bardziej nowoczesne kształty, które idealnie pasują do kolekcji garnków Izydor i Balbina. Szeroka gama kolorystyczna – od delikatnej i neutralnej bieli, przez różne odcienie szarości, po czarny, a nawet bardziej wyraziste kolory jak czerwień czy zieleń – pozwoli dobrać go tak, aby jak najlepiej łączył się z aranżacją Twojej kuchni. Wszystkie czajniki emaliowane Silesia Rybnik posiadają gwizdek – ma to swój niezaprzeczalny urok, który jest ponadczasowy. Zadaniem gwizdka jest oczywiście informowanie dźwiękiem o doprowadzeniu wody do wrzenia i gotowości do jej użycia, a tego nie zapewni żaden czajnik elektryczny. Czajniki posiadają rękojeść z tworzywa sztucznego, która nie nagrzewa się, a tym samym ochroni dłonie przed poparzeniem.

Bezpieczeństwo zapewnia też sama emalia, z której czajnik jest wykonany – proces gotowania wody jest w pełni bezpieczny, ponieważ nie są wydzielane żadne szkodliwe substancje, a smak wody się nie zmienia. Emalia uniemożliwia gromadzenie i namnażanie się bakterii na powierzchni czajnika. Ponadto każdy czajnik emaliowany Silesia Rybnik jest w pełni odpowiednim dla alergików. Dodatkową zaletą powłoki emaliowanej jest to, że nie pochłania zapachów, jest kwasoodporna, nie wchodzi w reakcje z substancjami z pożywienia i nie osadza się na niej brud, więc jest łatwa do utrzymania w czystości.

W czajniku emaliowanym szybko i zdrowo zagotujesz wodę na poranną pobudzającą kawę czy wieczorną herbatę do ulubionej książki czy serialu. Wykonywanie codziennych prac kuchennych będzie łatwe i przyjemne, mając u boku praktyczne i funkcjonalne naczynie. Czajnik emaliowany jest odpowiedni na wszystkie rodzaje kuchenek – będzie to więc idealny czajnik na indukcję, kuchenkę elektryczną, płytę gazową lub kuchenkę ceramiczną.

Zastosowanie:

Dostępne wersje kolorystyczne:

Kolekcja Izydor:

Wszystkie czajniki sprzedawane są pojedynczo