czajniki emaliowane w trzech kolorach

Emaliowany czajnik na gaz i indukcję. Poznaj jego zalety

Aromatyczna kawa do śniadania albo owocowa herbata, którą częstujesz przyjaciół – trudno byłoby przygotować ciepły napój bez obecności czajnika w kuchni. To on jest królem tego miejsca – choć w zasadzie wodę na kawę czy herbatę można zagotować nawet w garnku, o wiele przyjemniej robi się to w czajniku. Zwłaszcza gdy ten wykonany jest z dobrej jakości materiału, a do tego jeszcze cieszy oko ładnym wyglądem. Dziś przyglądamy się zaletom emaliowanego czajnika. Przeczytaj, dlaczego warto mieć go w swoim kuchennym asortymencie.

Emalia – bezpieczne tworzywo dla Twojego zdrowia

Zacznijmy od aspektu, który w kontekście przygotowywania żywności i napojów powinien być najważniejszy – od zdrowia. Czajnik emaliowany jest bezpieczny m.in. dlatego, że jego korpus wykonany jest ze specjalnie wyselekcjonowanej stali i został dokładnie pokryty emalią. Szklista powłoka nie wchodzi w interakcje z innymi substancjami i nie wydziela także tych szkodliwych.

Emalia uważana jest za jedno z najlepszych tworzyw przeznaczonych do kontaktu z żywnością i do tego jest hipoalergiczna. Dlatego z takiego czajnika mogą bez obaw korzystać osoby przewlekle chorujące oraz alergicy.

Czajnik nie zmieni smaku wody

Wiele osób obawia się zmiany smaku wody wywołanego rodzajem tworzywa, w którym ją gotują. W przypadku emaliowanego czajnika nie ma mowy nie tylko o pojawieniu się dziwnego posmaku, ale również o pogorszeniu jakości gotowanej wody.

czajnik emaliowany na gaz i indukcje 4 1030x687 - Emaliowany czajnik na gaz i indukcję. Poznaj jego zalety

Gaz czy indukcja? Gotuj, jak Ci wygodnie!

Kiedy wybieramy czajnik, oczywistym jest, że musimy wziąć również pod uwagę kuchenkę, na której będziemy gotować wodę. Przewagą czajnika emaliowanego jest możliwość korzystania z niego na wszystkich typach kuchenek. Czajnik sprawdzi się m.in. zarówno na kuchence gazowej, jak i indukcyjnej.

Tradycyjne i nowoczesne wzornictwo

Dla niektórych czajnik emaliowany to synonim tradycji, a dźwięk gwizdka informujący, że woda została już zagotowana, kojarzy się z domem rodzinnym i dzieciństwem. Oczywiście, czajnik emaliowany nie jest wynalazkiem nowym, bo od wielu lat gości w polskich kuchniach. Nie oznacza to jednak od razu, że czajniki tego typu reprezentują wyłącznie styl retro. Na rynku można spotkać również wiele nowoczesnych wzorów czajników emaliowanych, które będą pasowały także do współczesnych aranżacji kuchennych. Na uwagę zasługują m.in. czajniki w jednym, mocnym kolorze, np. czerwonym.

Jeśli cenisz sobie różnorodność wzorów i kolorów czajników, sprawdź ofertę stylowych emaliowanych czajników, by móc jeszcze lepiej poznać ten produkt.

Możliwość doboru innych naczyń w tym samym stylu

Jeśli już mowa o dopasowywaniu stylów, warto wspomnieć, że czajnik można dobrać pod względem kolorystycznym do zestawu garnków emaliowanych. W ten sposób zachowamy jednolity design i spójność w naszej kuchni. Stylowe emaliowane garnki – podobnie jak czajnik emaliowany – to naczynia, które nie ingerują w smak potraw, a także nie wchodzą w interakcję z innymi substancjami.

czajnik emaliowany na gaz i indukcje 1 - Emaliowany czajnik na gaz i indukcję. Poznaj jego zalety

Łatwe użytkowanie czajnika

Wiele modeli czajników emaliowanych oprócz wymienionego wcześniej gwizdka, posiada także pokrywę. Wystarczy ją zdjąć, by szybko nalać wodę. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze czyszczenie czajnika. Większa, otwarta przestrzeń w naczyniu ułatwia dotarcie do jego zakamarków.

Mamy również dobrą informację dla wszystkich, którzy regularnie zapominają o zakładaniu rękawicy kuchennej, gdy dotykają czegoś gorącego. Czajnik emaliowany posiada uchwyt, który nie nagrzewa się tak intensywnie jak pozostała część naczynia, dlatego zmniejsza się ryzyko poparzenia. Dla większego komfortu użytkowania, uchwyt został wyposażony we wgłębienia na palce.

Trwałość na lata

Czajnik emaliowany będzie także dobrym wyborem dla tych osób, które szukają czegoś, co posłuży im wiele lat. Gładka powierzchnia czajnika zmniejsza ryzyko gromadzenia się bakterii. Pokryty emalią korpus posiada ochronę przed korozją. Dzięki temu przez długi czas nie trzeba będzie kupować nowego naczynia, co daje nam możliwość drobnych oszczędności.

Czajnik emaliowany – mimo że kojarzony z czasami minionymi – dziś znów wraca do łask i to w nowym wydaniu, dopasowanym do wymogów współczesności. Taki czajnik emaliowany z odświeżonym designem i jakością potwierdzoną przez pokolenia, zajmuje godne miejsce w niejednej polskiej kuchni. Być może trafi też do Twojej?

czajnik emaliowany na gaz i indukcje 3 1030x687 - Emaliowany czajnik na gaz i indukcję. Poznaj jego zalety