zestaw garnkow emaliowanych izydor silesia szary 1000x423 - Garnki emaliowane w modnych kolorach

Garnki emaliowane w modnych kolorach

Gotuj z energią! Garnki Silesia na każdy dzień

Osoby, dla których gotowanie jest przede wszystkim przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem, chętnie otaczają się naczyniami, sprzętem i akcesoriami, w których funkcjonalność łączy się z pięknym wyglądem. Przykładem mogą być garnki emaliowane Silesia, które nawiązują do tradycyjnego wzornictwa, ale mają współczesny charakter. Jakie garnki emaliowane są na czasie? Ciekawie prezentują się te w najmodniejszych – zdaniem Instytutu Pantone – kolorach roku: żółtym i szarym. Zdaniem ekspertów to połączenie barw „niesie ze sobą siłę i nadzieję oraz potrafi podnieść na duchu”.

 

zestaw garnkow emaliowanych silesia rybnik izydor grafitowy 0205002610pwd - Garnki emaliowane w modnych kolorach

                                     Zestaw garnków emaliowanych Silesia Rybnik Izydor

 

Garnki żółto-szare a współczesne trendy

Tym razem Instytut Pantone jako barwy nadchodzących 12 miesięcy wskazał: Ultimate Grey, czyli stonowany szary oraz Illuminating Yellow – energetyczny żółty. Odchodząc od głębszej symboliki, warto zauważyć, że połączenie to tworzy wyjątkowo przyjemny dla oka efekt, niezależnie od tego, czy będą to garnki żółto-szare czy ściana pomalowana kombinacją kolorów. Odcienie można też modyfikować pod kątem własnych upodobań. Dodatkowym atutem tego zestawienia kolorystycznego jest fakt, że szare garnki z żółtymi elementami pasują i do kuchni tradycyjnych, i do nowoczesnych aranżacji.

 

zestaw garnkow emaliowanych silesia rybnik kate szary 8 elementow 1 e1614602843605 - Garnki emaliowane w modnych kolorach

                     Zestaw garnków emaliowanych Silesia Rybnik Kate

 

Popularność szarego koloru we wnętrzach wynika z jego uniwersalności. Świetnie współgra on z każdym stylem, a wykorzystać go można w różnych pomieszczeniach i w wielu odsłonach. I choć w nadmiarze szarość może wydać się przygnębiająca, towarzystwo żółtego ożywi ją, doda blasku i charakteru. Szary z kolei tonuje moc żółci i sprawia, że całość staje się bardziej wyrafinowana. Odcienie można modyfikować. W każdym przypadku to duet elegancki, idealny do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, w których przedmioty użytkowe, takie jak dobre garnki emaliowane stanowią dekorację samą w sobie.

Zalety garnków emaliowanych

Znaczenie ma nie tylko smak potrawy, lecz także sposób jej przygotowania. Garnki emaliowane realizują to zadanie znakomicie. Szklista powłoka nie wchodzi w reakcję z żywnością i nie pozwala na rozwój bakterii, dlatego to świetne rozwiązanie dla alergików. Garnki emaliowane równomiernie się nagrzewają, dzięki czemu gotowanie trwa krócej. Łatwo utrzymać je w czystości, a emalia, odporna na działanie promieni UV, nie blaknie, długo zachowując piękny wygląd.

 

zestaw garnkow emaliowanych izydor silesia szary e1614602902645 - Garnki emaliowane w modnych kolorach

                     Zestaw garnków emaliowanych Silesia Rybnik Izydor

 

Gotowe zestawy naczyń o różnej pojemności to większa funkcjonalność. Na uwagę zasługują garnki emaliowane z pokrywką oraz mniejsze garnuszki, nadające się do przygotowania niewielkich porcji jedzenia. Z powodzeniem wykorzystać można garnki emaliowane na gaz i indukcję oraz do piekarnika. Kwasoodporna powłoka pozwala bezpiecznie przechowywać w nich żywność w lodówce bez szkody dla smaku oraz wartości odżywczych. Mycie w zmywarkach również jest możliwe.

Estetyczna przewaga

Garnki emaliowane mają jeszcze jedną przewagę nad innymi: wygląd i szeroką gamę stosowanych wzorów. wykorzystują motywy nawiązujące do wystroju kuchni naszych babć oraz stylistykę retro, ale znaleźć można wśród nich także reprezentantów nowoczesnego wzornictwa.

 

zestaw 5 garnkow emaliowanych silesia rybnik na gaz i indukcje lemon cytryny 4 2 e1614607276322 - Garnki emaliowane w modnych kolorach

                                      Zestaw garnków emaliowanych Silesia Rybnik Lemon

 

Potwierdzeniem tezy, że wygląd naczyń emaliowanych podąża za najnowszymi trendami, są garnki żółto-szare, nawiązujące do kolorystyki zaproponowanej przez Instytut Pantone. Jeśli jednak taka kombinacja cię nie przekonuje, sprawdź także inne garnki Silesia.

 

garnek emaliowany na gaz i indukcje silesia rybnik bialy dekoracja lemon 1 4 e1614607315635 - Garnki emaliowane w modnych kolorach