Garnek emaliowany na gaz i indukcję Silesia Rybnik Kokoszka Smakoszka

Indukcja? Czemu nie!

Szukasz sposobów, by ułatwić sobie codzienne czynności? Nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można zaoszczędzić czas i energię są na wagę złota. Jednym z nich niewątpliwie jest coraz popularniejsza płyta indukcyjna, a co za tym idzie – garnki na indukcję. Przeczytaj, jakie garnki sprawdzą się na kuchence indukcyjnej.

Emalia a indukcja

Płyty indukcyjne posiadają wiele zalet, m.in. gotuje się na nich:

 • szybko – w porównaniu do innych rodzajów kuchenek pozwalają skrócić czas gotowania nawet o 30%,
 • bezpiecznie – ciepło wytwarzane na kuchence nie jest otwartym ogniem, a płyta szybko wychładza się po zakończeniu pracy,
 • oszczędnie – pozwalają na mniejsze zużycie energii (nawet o 25% w porównaniu do innych kuchenek).

Z racji tych zalet wzrosło zainteresowanie płytami indukcyjnymi, a w związku z tym również naczyniami przeznaczonymi na indukcję. Gotowanie na indukcji związane jest z wykorzystaniem powstałego pola elektromagnetycznego, które wytwarzane jest przez cewki znajdujące się w kuchence. Jednak aby taki garnek na nie zareagował, musi być wykonany z odpowiedniego materiału, tj. takiego, który ma właściwości ferromagnetyczne.

zestaw garnkow emaliowanych ze szklanymi pokrywkami silesia rybnik zoska morski 8 elementow - Indukcja? Czemu nie!

Czy garnki emaliowane nadają się na indukcję?

Czy emaliowane garnki i indukcja to dobre połączenie? Tak, ponieważ korpus naczyń emaliowanych wykonany jest ze stali, a więc z materiału, który jest ferromagnetykiem. Dodatkowo dna, które mają emaliowane garnki Silesia na indukcję, nagrzewają się równomiernie – dzięki temu maleje ryzyko przypalenia potrawy, a gotowanie odbywa się sprawnie.

Aby mieć pewność, że garnek jest dobry na indukcję, należy zwrócić uwagę na:

 • Oznaczenie – każde naczynie przeznaczone do indukcji powinno posiadać specjalne oznaczenie producenta. Taki znak znajdziemy na spodzie garnka lub na jego opakowaniu. Można też samodzielnie sprawdzić, czy dane naczynie nadaje się na indukcję. Najłatwiejszym sposobem na potwierdzenie ferromagnetycznych właściwości garnka jest przyłożenie magnesu do jego dna. Jeżeli magnes się przyczepi to znak, że dane naczynie zadziała na płycie indukcyjnej.
 • Dno – idealnie płaskie dno, które dobrze przylega do płyty, pozwala na prawidłowy odczyt garnka i właściwą pracę kuchenki indukcyjnej.
 • Średnicę – w kuchenkach indukcyjnych wytyczone są pola grzewcze, do których należy dopasować średnicę naczyń. Jeżeli dno garnka będzie wystawało poza wyznaczone pole, płyta może się nie uruchomić. Są również płyty, które posiadają sensory grzewcze na całej powierzchni – wtedy garnek możemy ustawić w dowolnym miejscu.

garnek emaliowany na gaz i indukcje z pokrywka szklana silesia rybnik zoska szary 3 0 l - Indukcja? Czemu nie!

Pełne zalet garnki emaliowane na indukcję

Naczynia emaliowane goszczą w polskich domach, ale również doceniane są za granicą. Skuś się na pojedyncze garnki emaliowane Silesia na indukcję i wybieraj spośród wielu wielkości, kolorów i wzorów lub postaw na zestaw garnków emaliowanych Silesia. Występują zarówno w wersji klasycznej, jak i nowoczesnej, ze stalowymi okuciami. Garnki emaliowane wybierane są nie tylko ze względu na możliwość używania ich na kuchenkach indukcyjnych, ale też z uwagi na ich pozostałe właściwości:

 • są bezpieczne dla zdrowia – emaliowane naczynia i akcesoria nie zawierają niklu, dlatego zalecane są do przygotowywania posiłków dla dzieci i alergików;
 • łatwo je utrzymać w czystości za sprawą gładkiej powierzchni emalii;
 • cechuje je wysoka odporność na korozję i szkodliwe promieniowanie UV – odpowiednio traktowane na długo zachowują swój piękny kolor i wygląd;
 • są higieniczne – gładka i szczelna powłoka emalii uniemożliwia gromadzenie i rozmnażanie się bakterii;
 • nie wchodzą w reakcje z jedzeniem, dlatego mogą służyć do gotowania, jak i przechowywania nawet kwaśnych potraw;
 • lekkie, poręczne i wygodne w użytkowaniu, a do tego pięknie się prezentują.

Emaliowane garnki marki Silesia to naczynia, które towarzyszą ludziom od pokoleń. Dziś emaliowane naczynia budzą zainteresowanie nie tylko tradycjonalistów, ale i użytkowników nowoczesnych płyt indukcyjnych. Garnki swoją popularność zyskały więc nie tylko ze względu na pokoleniowy charakter, ale też za sprawą ciekawego designu i wielofunkcyjności.