zestaw garnkow emaliowanych silesia rybnik balbina kremowy 8 elementow 2 3 1 1000x423 - Aranżacja kuchni z garnkami emaliowanymi w roli głównej

Aranżacja kuchni z garnkami emaliowanymi w roli głównej

Kuchnia to przestrzeń, gdzie domownicy spędzają sporo czasu. To tu powstają pyszne potrawy, ale także tworzą się wspomnienia. Pierwsze kuchnie stanowiły centrum domowego życia, a zapach gotowanych potraw i ciepło paleniska przywodziły na myśl bezpieczeństwo oraz poczucie przynależności do rodziny. Dziś kuchnia nadal jest ważna. Dlatego, aby umilić sobie przebywanie w tym pomieszczeniu, warto zadbać o jego odpowiednią aranżację.

W jakich kuchennych aranżacjach sprawdzą się garnki Silesia?

Kuchnia to nie tylko ściany, podłoga czy palenisko (dziś oczywiście kuchenka), ale przede wszystkim działania, które sprawiają, że ludzie mogą czuć się. Chcąc nadać interesującego charakteru temu pomieszczeniu, warto zadbać o detale. W aranżacji kuchni pomogą garnki Silesia, które sprawdzą się zarówno w tradycyjnie urządzonych miejscach, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Emaliowane garnki występują w tylu odsłonach, że obecnie mogą stać się uniwersalnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Wersje z namalowanymi kwiatami sprawdzą się w kuchniach rustykalnych i vintage. Natomiast garnki jednokolorowe będą pasować do kuchni w nowoczesnym stylu. Garnki Silesia są nie tylko ponadczasowe, ale także doskonale wyglądają w kuchniach urządzonych na zagraniczną modłę, np. we włoskim stylu.

Ukłon w stronę tradycji: vintage

Kuchnia powinna być miejscem, w którym dobrze się czujesz. Taki zresztą jest jeden z celów aranżacji tej przestrzeni w stylu vintage. Swojski klimat, stare przedmioty, którym nadano drugie życie i swobodne łączenie ze sobą przeciwieństw – to wszystko sprawia, że taka kuchnia jest ciepłym, pełnym rodzinnego uroku pomieszczeniem. Garnki emaliowane Vintage znajdziesz także w kolekcjach sklepu Silesia. Przykładem jest chociażby zestaw garnków emaliowanych z czarnym napisem na powłoce: „rób to, co kochasz”, skontrastowany z białym tłem. Mamy tu do czynienia nie tylko z kolorystycznym zestawieniem przeciwstawnych barw, ale również z treścią nawiązującą do wartości stylu vintage.

rob to co kochasz garnki 1 - Aranżacja kuchni z garnkami emaliowanymi w roli głównej

Garnki emaliowane “Rób to co kochasz” marki Silesia

Garnki emaliowane występują w wielu tradycyjnych aranżacjach. Przykładem jest np. garnek emaliowany z motywem „Kurka Zośka Kokoszka”, stanowiącym odwołanie do klimatu prosto z urokliwej prowincji i do dawnych zdobień na naczyniach. W przeszłości na garnkach, oprócz motywów kwiatowych, gościły również zwierzęta, np. kury, które widnieją na garnkach ze wspomnianej kolekcji.

garnek emaliowany silesia rybnik kurka zoska kokoszka 1 - Aranżacja kuchni z garnkami emaliowanymi w roli głównej

Garnek emaliowany “Kurka Zośka Kokoszka” marki Silesia

Poza granicami: kuchnia włoska

Jasne wnętrze, naturalne materiały, ornamenty, kolumny, łuki, drewniane meble, a na solidnym stole przepiękne serwetki – tak w skrócie można opisać klimat panujący w kuchni urządzonej w stylu włoskim. Do pełni szczęścia brakuje naczyń i akcesoriów kuchennych. Aby wprowadzić więcej naturalnych elementów, dobrym pomysłem będzie aranżacja kuchni z garnkami emaliowanymi, na których namalowane są owoce czy kwiaty.

Miłośnikom cytrusów polecamy zestaw 5 garnków emaliowanych z namalowanym wzorem cytryny. Garnki tego rodzaju swoim designem przywołują na myśl Neapol, Positano czy Sorrento, czyli Południowe Włochy, zwane także Krainą Cytryn ze względu na popularność upraw tych owoców w tamtym regionie Włoch.

Italia kojarzy się również z pięknymi krajobrazami wsi z polami pełnymi czerwonych maków. Teraz namiastkę tego włoskiego pejzażu można wprowadzić do swojej kuchni poprzez garnki z motywem czerwonych maków. W zestawie znajdziesz naczynia o różnych średnicach, dzięki czemu będziesz mógł dobierać rozmiar garnka do własnych potrzeb związanych z przygotowywaniem dań.

maki garnek emaliowany 1 - Aranżacja kuchni z garnkami emaliowanymi w roli głównej

Garnek emaliowany “Maki” Silesia

W nowoczesnej odsłonie

Garnki emaliowane Silesia to nie tylko sentymentalna podróż do przeszłości, ale również zwrot w kierunku przyszłości. Nowoczesne garnki emaliowane sprawdzą się w wielu kuchniach. Nic dziwnego. Wybór garnków wykonanych z tego materiału to inwestycja na lata – naczynia te cechują się wysoką wytrzymałością na działanie temperatur, a potrawy w nich przygotowane nie wchodzą w interakcje z jedzeniem. Emaliowane garnki w nowoczesnej odsłonie to dla wielu osób ogromne zaskoczenie, bo naczynia z tego materiału dotąd kojarzyły im się głównie z kuchnią z czasów dzieciństwa. Tymczasem obecnie w sprzedaży dostępne są garnki emaliowane w neutralnych, klasycznych kolorach, jak np. zestaw Izydor grafitowy, który sprawdzi się nawet w ultranowoczesnych kuchniach.

nowoczesne garnki emaliowane 1000x630 - Aranżacja kuchni z garnkami emaliowanymi w roli głównej

Zestaw garnków emaliowanych na gaz i indukcję “Izydor

 

Dla miłośników bardziej awangardowych rozwiązań i odważniejszego stylu polecane są garnki Kate Margo z nowoczesnym motywem kwiatowym. Naczynia utrzymane są w granatowo- wrzosowej tonacji, co sprawia, że doskonale będą wyglądać zarówno w kuchniach utrzymanych w jasnych odcieniach, jak i w tych nieco ciemniejszych.

Aranżacja kuchni z garnkami emaliowanymi – bez względu na styl pomieszczenia – może być udanym przedsięwzięciem. Wystarczy jedynie zapoznać się lepiej z ofertą marki Silesia i odkryć, jak wiele rozmaitych wersji naczyń emaliowanych jest dostępnych w sprzedaży.