LQ5A8209 1 1210x423 - Garnki emaliowane w eklektycznej kuchni

Garnki emaliowane w eklektycznej kuchni

Eklektyzm w kuchni – emalia w nowoczesnym wydaniu

Eklektyzm we wnętrzach to sztuka łączenia różnych stylów. Decydując się na wspomniany trend, należy zestawiać nowatorskie z tradycyjnym, proste z ozdobnym, pamiętając przy tym o zasadach dobrego smaku. Estetyka i zasady rządzące eklektyzmem znajdą swoje zastosowanie również w nowoczesnej kuchni. Jeżeli zastanawiasz się nad urządzeniem swojego wnętrza w stylu eklektycznym, pomyśl o tym, w jaki sposób możesz wykorzystać naczynia emaliowane, komponując je z różnorodnymi kuchennymi przedmiotami i sprzętami.

Dream garden 19 1030x687 - Garnki emaliowane w eklektycznej kuchni

Kolekcja polskich garnków emaliowanych Silesia Dream Garden. Link do produktu >>

 

Garnki emaliowane w nowoczesnej kuchni – czy można używać ich na płycie indukcyjnej?

Kuchenki indukcyjne zyskują coraz szersze grono zwolenników, a wszystko to dzięki funkcjonalności i ciekawemu designowi. Ich posiadacze cenią sobie przede wszystkim nowoczesny wygląd oraz prostotę użytkowania. Płyta indukcyjna już w kilka sekund po uruchomieniu jest w trybie gotowości. Warto wspomnieć także o bezpieczeństwie – w przypadku kuchenki indukcyjnej ryzyko poparzenia się jest zminimalizowane, ponieważ nagrzewa się tylko dno naczynia na polu grzewczym. Jest to rozwiązanie, które nie uszkadza garnków, w przeciwieństwie do tradycyjnych palników gazowych.

Silesia Vege 1 1030x687 - Garnki emaliowane w eklektycznej kuchni

Kolekcja polskich garnków emaliowanych Silesia Rybnik Modern Vege. Link do produktów >>

Trudno znaleźć garnki pasujące do każdego rodzaju kuchenki, zważając na materiał, z którego garnek został wykonany, idealnie płaskie dno czy średnicę naczynia. Zestaw garnków emaliowanych sprawdzi się w nowoczesnej kuchni, gdzie jako bardziej tradycyjny element będzie świetnie wyglądać zestawiony ze współczesnymi dekoracjami, innowacyjnym wzornictwem czy też ciemnym wykończeniem mebli kuchennych. Oprócz walorów estetycznych garnki te doskonale radzą sobie na płycie indukcyjnej. Ich korpus wykonany został od razu ze stali ferromagnetycznej dzięki czemu można ich używać na kuchenkach indukcyjnych. Są trwałe, odporne na korozję i łatwe w czyszczeniu.

IMG 0596 1030x687 - Garnki emaliowane w eklektycznej kuchni

Naczynia emaliowane to klasyka w polskich domach, która dziś stała się symbolem wyszukanego stylu. Garnki emaliowane wybierane są również ze względu na odżywcze posiłki, jakie można przygotować przy ich użyciu. Decydując się na naczynia emaliowane, zyskujesz gwarancję zdrowych potraw, dedykowanych także alergikom. Powłoka emaliowana jest szczelna, przez co uniemożliwia gromadzenie się bakterii i wirusów, a dodatkowo nie wchodzi w reakcję z jedzeniem, zapewniając najwyższą jakość smaku i zapachu przyrządzanych dań. Emaliowane naczynia przywołują ciepłe wspomnienia z dzieciństwa i przypominają smak ulubionych potraw przygotowywanych przez bliskich. Kolorowe wykończenie garnków, nowoczesne wzory czy malowane kwiaty w intensywnych odcieniach to synonim emalii, która nadaje nowoczesnym wnętrzom wyrazu i dopełnia całą aranżację w duchu eklektycznym.

020500192 - Garnki emaliowane w eklektycznej kuchni

Nie tylko do gotowania – inne zastosowania garnków emaliowanych

W eklektycznej kuchni naczynia emaliowane znajdą jeszcze dodatkowe zastosowanie, któremu trudno się oprzeć. Emaliowane garnki czy rondelki to mogą stać się oryginalną dekoracją kuchenną. Wystarczy, że powiesisz je na haczykach na ścianie lub ustawisz na blacie. Dzięki unikalnym wiosennym wzorom dodadzą świeżości każdej kuchni. Czarno-biały rondel emaliowany z modnym napisem świetnie uzupełni kuchnię, w której królują mocne kolory. Z kolei garnki ze wzorem przypominającym granit będą pasować do eleganckiego wnętrza, gdzie pojawia się czerń, biel i złoto oraz mebli zaprojektowanych na wysoki połysk.

10 7 - Garnki emaliowane w eklektycznej kuchni