Czy garnki emaliowane nadają się do gotowania na indukcji Silesia

Garnki emaliowane w nowoczesnej kuchni – czy można używać ich na płycie indukcyjnej

Gotowanie na kuchence indukcyjnej ma wiele zalet. Dlaczego? Sprzęt ten doskonale prezentuje się w nowoczesnych, eleganckich kuchniach, a ponadto pozwala na szybsze przyrządzenie potraw i nie niszczy garnków, które często tracą swoje walory estetyczne z powodu przypalania ogniem. Kuchenka indukcyjna jest także bezpieczniejsza niż kuchenka gazowa. Korzystając z indukcji, nie musisz obawiać się poparzenia ogniem lub spalenia ręcznika kuchennego czy akcesoriów do gotowania. Przypadkowe włączenie kuchenki nie jest niebezpieczne, ponieważ nie powoduje jej nagrzania, o ile nic na niej nie stoi. Jakie garnki są odpowiednie na kuchenkę indukcyjną?

Garnki, a indukcja

Kupując garnki, pamiętaj, aby zawsze zapoznać się z ich instrukcją i przeznaczeniem. Jeśli szukasz naczyń, które dobrze sprawdzą się na kuchence indukcyjnej, postaw na garnki emaliowane. Pasują one do każdego rodzaju kuchenek – nie tylko na indukcję, ale też na kuchenkę gazową, ceramiczną i elektryczną. Możesz wybrać pojedyncze garnki czy rondelki, a żeby ułatwić i przyspieszyć gotowanie, wybierz kolekcje składające się z 6 lub nawet 8 elementów.

garnki emaliowane w kwiaty kolekcja dream silesia 1030x686 - Garnki emaliowane w nowoczesnej kuchni – czy można używać ich na płycie indukcyjnej

Zalety używania garnków emaliowanych na płycie indukcyjnej

Garnki emaliowane to połączenie tradycji z nowoczesnością. Choć możesz pamiętać je z czasów dzieciństwa, dziś wciąż naczynia te wpasowują się w nowoczesne trendy, pozwalając na zdrowe i ekologiczne odżywianie. Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz kupowania bogatych w składniki odżywcze produktów, istotny jest również sposób ich przygotowania. Szklista powłoka emalii blokuje przedostawanie się do potraw szkodliwych substancji i alergenów, a dodatkowo zmniejsza rozwój oraz namnażanie się bakterii. Dzięki temu gotowanie w garnkach emaliowanych, a także przechowywanie w nich potraw, jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Tego rodzaju naczynia są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na zdrowym i pysznym gotowaniu.

akcesoria z drewna silikonu bambusa i nylonu nie uszkodza emalii 1030x686 - Garnki emaliowane w nowoczesnej kuchni – czy można używać ich na płycie indukcyjnej

Gotowanie w garnkach emaliowanych, np. Balbina Silesia, to także dbałość o najwyższą jakość smaku i zapachu potraw. Dzięki emalii potrawy zachowują swoje właściwości odżywcze i nie pochłaniają innych aromatów – pozwoli Ci to na przygotowanie doskonałego obiadu czy poczęstunku dla gości. Naczynia te gwarantują oszczędność czasu i dobrą organizację podczas przyrządzania posiłków. Nagrzewają się znacznie szybciej niż garnki wykonane z innych materiałów – ponadto ciepło rozchodzi się w nich równomiernie, dzięki płaskiemu dnu i korpusowi ze stali usprawniającemu przewodzenie ciepła.

Emaliowane garnki na indukcję są łatwe w utrzymaniu czystości nie tylko ze względu na gładką powierzchnię, ale również dlatego, że bez obaw możesz włożyć je do zmywarki. Uważaj jednak przy tym, by nie obijały się o inne naczynia oraz sztućce, ponieważ może to uszkodzić ich powłokę.

Przeczytaj: Indukcja? Czemu nie!

Nie tylko do gotowania — inne zastosowania garnków emaliowanych

Garnki emaliowane wykorzystasz nie tylko do gotowania, ale też jako elementy dekoracyjne w swojej kuchni. Wystarczy, że powiesisz je na haczykach lub postawisz na blacie, aby dodać ciepła i uroku wnętrzu. Jeśli zależy Ci na dodaniu świeżości, wybierz zestawy garnków emaliowanych we wiosenne wzory z kwiecistymi motywami, np. Silesia Rybnik Tulipany lub Silesia Rybnik Chabry.

 

 

garnek emaliowany silesia rybnik kremowy 4 8 l dekoracja tulipany 0205002314pwd - Garnki emaliowane w nowoczesnej kuchni – czy można używać ich na płycie indukcyjnej

Emaliowane garnki i indukcyjne kuchenki to idealne połączenie, które sprawi, że Twoje gotowanie będzie szybkie i bezpieczne dla zdrowia. Będzie też przyjemne dla oka, dzięki wielu pięknym formom i wzorom garnków. Nie bez powodu garnki emaliowane są obecne w domach od tak wielu pokoleń!

garnki emaliowane kolekcja chabry silesia rybnik 1030x686 - Garnki emaliowane w nowoczesnej kuchni – czy można używać ich na płycie indukcyjnej